صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر سیدنی 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
شهر سیدنی

 

سیدنی

 

 

سیدنی بزرگ ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا محسوب می گردد. این شهر پایتخت ایالت نیوساوت ولز است که جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری اداره آمار استرالیا بالغ بر 5 میلیون نفر می باشد. سیدنی بیشترین تعداد ایرنیان را در خود جای داده و پس از آن شهر ملبورن است. این شهر نماد کشور استرالیا است و دویست و هجده سال از زمان تأسیس آن می‌گذرد. سیدنی در جنوب شرقی استرالیا واقع شده و عمدتاً اولین مکانی است که پذیرای بیشترین تعداد جهانگردان در بدو ورود به استرالیا می باشد. در هر گوشه‌ای از شهر بزرگ سیدنی می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی این شهر شده‌اند. این شهر شامل 700 محلّه می‌ باشد که در طول دوران، به تدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است.

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است. اگر چه در بیشتر مواقع دارای آب و هوای مرطوب ولی معتدل می باشد. در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت‌های دیگر بیشتر است.

اغلب ساکنان سیدنی با اتومبیل و از طریق آزاد راه ها، خیابان ها و بزرگراه‌ها تردد می‌کنند. مهمترین مسیر حرکت در مناطق شهری، سیستم تردد خیابانی می‌باشد. اتوبوس شهری، قطار، منوریل و قایق هایی به نام فری نیز بخش وسیعی از حمل و نقل مسافران را بر عهده دارند. قطارهای سیدنی توسط خط آهن شهری تحت عنوان سیتی ریل، که وابسته به دولت ایالتی می باشد، اداره می‌شوند.

 

اماکن فرهنگی

اماکن مذهبی

موزه ها

پارک ها و مناطق طبیعی

مراکز خرید

 
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 730
 بازدید امروز : 93
 کل بازدید : 73470
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.2969
ساعت