صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر بریزبین > اماکن فرهنگی 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
اماکن فرهنگی

ساختمان شهرداری بریزبین

محل برگزاری جلسات شورای شهر است و در مجاورت میدان کینگ جورج قرار دارد. این ساختمان رسماً در سال 1930 افتتاح شده است و ارتفاع آن با احتساب برج ساعت 70 متری که در بالای ورودی اصلی آن قرار دارد به 91 متر می رسد. این ساختمان در فهرست میراث ایالتی کوئینزلند قرار دارد.

 

 

کوه کوتا

کوهی به ارتفاع 287 متر در 6 کیلومتری غرب ناحیه مرکزی بریزبین است. معنی نام این کوه، عسل است و در گذشته برخی از قبایل بومی استرالیا برای جمع آوری عسل به این کوه می رفته اند. امروزه مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری، رستوران و امکانات مشاهده نمای 360 درجه از شهر، توریست فراوانی را به این کوه جلب می کند. منطقه ای جنگلی به وسعت حدود 1500 هکتار از این کوه نیز به صورت حفاظت شده درآمده است.

 

 

بنای یادبود

این بنا در میدان انزک قرار دارد و در سال 1930 به یاد سربازان کشته شده در جنگ های جهانی و جنگ استرالیا و نیوزلند، پرده برداری شده است. در میان این بنا یک مشعل همیشه روشن است. در قسمت پائینی آن یک اتاقک وجود دارد که در آن یادگارهایی از دوران جنگ جهانی اول و دوم نگهداری می شود.

 

 

پل استوری

پلی به طول 777 متر و عرض 24 متر، بر روی رودخانه بریزبین در سال 1940 توسط شهردار کوئینزلند افتتاح شد. این پل دارای دو باند (هر یک با سه مسیر اتومبیل، یک مسیر پیاده روی و یک مسیر دوچرخه) است. جاده این پل، بزرگراه بردفیلدنام دارد که کوتاه ترین بزرگراه استرالیا می باشد. بالارفتن از این پل از سال 2005 شروع شد و اکنون یکی از کارهای جالب و توریستی این شهر محسوب می شود.نام این پل به پاس تقدیر از زحمات جان داگلاس استوری، استوری نام گرفت.

 

 

چرخ و فلک بریزبین

این چرخ و فلک با ارتفاع 60 متر در منطقه طبیعی سواحل جنوبی پارکلند قرار دارد و در سال 2008 به مناسبت بیستمین سالگرد برگزاری نمایشگاه جهانی 88 و یکصد و پنجاهمین سالگرد استقلال کوئینزلند به عنوان یک ایالت، افتتاح شد. با سوار شدن در این چرخ و فلک می توان مناظر زیبای شهر را مشاهده کرد.

 

تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 548
 بازدید امروز : 97
 کل بازدید : 73474
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.5938
ساعت