صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر ملبورن > موزه ها 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
موزه ها

موزه ویکتوریا

این موزه در حقیقت سازمانی است که مسئولیتِ اداره موزه ملبورن، موزه مهاجرت و موزه آثار علمی را به عهده دارد و در سال 1854 با مدیریت فردریک مک کوی بنا گردیده است.

 

 

موزه ملبورن: بزرگ ترین موزه نیمکره جنوبی

این موزه در سال 1854 در باغ های کارلتون تأسیس شد و دارای 7 گالری اصلی، یگ گالری کودکان و یک سالن نمایشگاهی می باشد. بدن تاکسیدِرمی شده فارلپ (معروف ترین اسب مسابقه استرالیا) نیز در این موزه قرار دارد.

 

 

موزه مهاجرت

این موزه در سال 1998 به عنوان بخشی از موزه ویکتوریا به منظور ارائه تاریخچه مهاجرت به استرالیا، تأسیس شده است. سالن اصلی و مشهور این موزه به نام لانگ روم، نمونه بارزی از معماری رنسانس می باشد.

 

 

موزه چینی ها

این موزه ملی در اوایل سال 1985 برای نمایش تاریخ حضور استرالیایی های چینی تبار راه اندازی گردید. این موزه از طریق تورها و نمایشگاه های مختلف و همچنین سمینارهایی سعی در به نمایش گذاشتن تاریخ، فرهنگ و ارزش های جوامع چینی استرالیا دارد.

 

 

موزه فعالیت های علمی

این موزه در سال 1992 به عنوان بخشی از موزه ویکتوریا ساخته شد. در این موزه مجموعه ای از آثار فرهنگی و علمی ایالت ویکتوریا به نمایش در آمده است. برج ساعت ایستگاه مرکزی راه آهن خیابان فلیندرز که در سال 1883 ساخته شد و همچنین آسمان نمای آن که تنها آسمان نمای نیمکره جنوبی محسوب می شد، از دیدنی های این موزه هستند.

 

 

موزه شهر

این موزه در ساختمان قدیمی خزانه داری، در خیابان اسپرینگز قرار دارد و تاریخچه شهر را با استفاده از موضوعات خاص تاریخی، هنر و صنایع دستی قدیمی و معاصر و نمایشگاه های دائمی و فصلی ارائه می کند.

 

 

موزه تاریخ پزشکی

این موزه در سال 1967 ساخته شده است و دارای بزرگترین و قدیمی ترین مجموعه علمی پزشکی با بیش از 5 هزار موضوع می باشد و در دانشگاه ملبورن قرار دارد.

 

موزه ملی هوانوردی

این موزه در سال 1964 در فرودگاه مورابین در نزدیکی ملبورن ساخته شده و شامل بزرگترین مجموعه از هواپیماهای ساخته و طراحی شده توسط متخصصان استرالیایی و بیش از 50 هواپیمای نظامی و مسافرتی می باشد.

 

 

گالری ملی ویکتوریا

این گالری در سال 1861 به عنوان مرکز نمایش آثار هنرمندان استرالیا در حومه شهر تأسیس شد. این موزه که قدیمی ترین و بزرگترین موزه هنری استرالیا ست، در سال 2006، حدود 1,650,000بازدیدکننده داشته است.

 

 

موزه ملی ورزش

این موزه در سال 1986 به نام گالری ورزش و المپیک تأسیس شد. موزه ورزش در زمین های کریکت ملبورن واقع شده است. در این موزه وسایل و تجهیزات مربوط به فوتبال استرالیایی، کریکت، بازی های المپیک زمستانی و تابستانی، تنیس، راگبی، گلف، بسکتبال، نتبال و فوتبال آمریکایی به نمایش گذاشته شده است.

 

تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 921
 بازدید امروز : 57
 کل بازدید : 73434
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.0937
ساعت