صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر ملبورن > اماکن فرهنگی  
چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
اماکن فرهنگی

مرکز شهر ملبورن

به وسعت 82 کیلومتر، محل اصلی انجام امور مالی شهر بوده و دفاتر بزرگ ترین شرکت های معدن، حمل و نقل و ارتباطات در این منطقه قرار دارد. همچنین مراکز تجاری فراوان، پارک ها و باغ ها و ساختمان هایی با معماری سبک ویکتوریا در این منطقه به چشم می خورند.

 

ایستگاه خیابان فلیندرز

این ایستگاه مرکزی راه آهن در تقاطع خیابان فلیندرز و سوآنستون و در نزدیکی رودخانه یارا قرار دارد. این ایستگاه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد و در لیست ساختمان های میراث فرهنگی ایالت ویکتوریا قرار دارد.

 

 

میدان فدراسیون

این میدان با وسعت 2/3 هکتار، در مرکز شهر، کنار رود یارا و در مجاورت کلیسای مرکزی شهر ملبورن قرار دارد. این میدان دومین مکان توریستی در ایالت ویکتوریاست و در سال 2009 در حدود 5/8 میلیون نفر از آن بازدید کردند. از دیدنی های این میدان می توان این موارد را نام برد: چندین رستوران، گالری ویکتوریا، آمفی تئاتر بی.اِم.و با گنجایش 450 نفر، مرکز تصویرهای متحرک استرالیا و ... . این میدان محل گردهمایی گروه های مختلف مردمی نیز هست.

 

 

بنای یادبود

یکی از بزرگ ترین یادمان های جنگ در استرالیا است و در باغ کینگز دُمین قرار دارد. این بنای تاریخی برای یادمان مردان و زنان کشته شده در جنگ جهانی اول و در طول جنگ های مختلف در نظر گرفته شده است.

 

 

جام موسیقی سیدنی مایر

مکان اجرای برنامه های هنری در فضای آزاد در باغ کینگز دُمین است. این بنا با ظرفیت 30 هزار نفر در سال 1959 توسط نخست وزیر رابرت منزیس رسماً افتتاح شد.

 

 

ساختمان مجلس ویکتوریا

این ساختمان اولین مقر حکومت فدرال استرالیا بوده است. مردم همه روزه از آن بازدید به عمل می آورند. این ساختمان بزرگترین ساختمان قرن نوزدهم به شمار می رود، ورودی آن بسیار مجلل بوده و در میان کلیه ساختمان های استرالیا، از همه با شکوه تر می باشد.

 

 

وپز شات تاور

این بنا، برج تولید ساچمه های سربی بوده که اکنون در مرکز شهر قرار گرفته است. این برج به ارتفاع 50 متر در سال 1890 ساخته شد و تا سال 1961 مقدار 6 تن ساچمه در هر هفته تولید می کرد. در این سال با توجه به عدم وجود بازار ساچمه های سربی، فعالیت آن متوقف شد و در سال 1991 به منظور حفاظت بیشتر زیر گنبد شیشه ای مجموعه تجاری ملبورن سنترال قرار گرفت.

 

 

برج اوراکا

این برج به ارتفاع 297 متر و 91 طبقه، در زمان ساخت بلندترین برج مسکونی دنیا بود ولی اکنون چهارمین برج مسکونی و شصت و دومین ساختمان بلند در دنیا است. ساخت این برج در سال 2006 به اتمام رسید. از بالای این برج، با چشم اندازی زیبا می توان سراسر ملبورن را مشاهده کرد.

 

 

برج های ریالتو

با ارتفاع 251 متر (270 متر با در نظر گرفتن آنتن) و 63 طبقه، دومین برج بلند از جنس بتون آرمه و بلندترین برج اداری در نیمکره جنوبی هستند و ساخت آنها بین سال های 1982 تا 1986 انجام گرفته است. این برج ها در غرب ناحیه تجاری ملبورن قرار دارد و اولین آسمان خراش شهر با برج مخصوص مشاهده هستند.

 

تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 830
 بازدید امروز : 28
 کل بازدید : 72287
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.3906
ساعت