صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر سیدنی > پارک ها و مناطق طبیعی 
سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
پارک ها و مناطق طبیعی

باغ گیاه شناسی سلطنتی

این باغ به وسعت 30 هکتار در شرق اپرا هاوس قرار دارد. در اصل این باغ در سال 1788، باغچه ای کوچک برای کاشت سبزیجات آرتور فلیپ فرماندار وقت بود. اما در سال 1816 فرماندار مک-کوری این باغ را به شکل کنونی طراحی کرد و به تدریج توسعه یافت. از قسمت های مختلف این باغ می توان به گلخانه ای هرمی و شیشه ای، باغ گل های رز، باغ گیاهان داروئی، گیاهان مناطق حاره، باغ های قسمت های شرقی و ... اشاره کرد. ورود به این منطقه برای عموم آزاد است.

 

 

پارک ملی کوه های آبی

این پارک یا کوهستان آبی، با وسعت 268 هزار هکتار در 81 کیلومتری غرب سیدنی واقع شده و یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری استرالیاست. دیدن از کوه سه خواهر، پیاده روی در بوته زارها و مشاهده کانگروها در این منطقه معمول می باشد و سالانه بیش از 3 میلیون گردشگر را به خود جلب می کند. این پارک به همراه قسمت وسیع تری از بلومانتنز در سال 2000 در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

 

 

هاید پارک

این پارک به نام هاید پارک لندن نامگذاری شده و با وسعت 16 هکتار در غرب سیدنی قرار گرفته است. فواره آرچیبالد که نماد همکاری دو کشور استرالیا و فرانسه در جنگ جهانی اول می باشد که به سفارش جی.اف.آرچیبالد سردبیر مجله بولتن و توسط یک مجسمه ساز فرانسوی ساخته شد. باغ های ناگویا، یادبود انزک، مجسمه کاپیتان کوک، اُبلیسک و باغ ساندرینگهام از دیدنی های این پارک هستند.

 

فواره آرجیبالد

 

آبلیسک

 

مجسمه کاپیتان کوک

 

پارک های سنتنیال

این پارک شامل سه پارک کوچکتر به نام های پارک سنتنیال، پارک کوئینز و پارک مور می باشد

  • پارک سنتنیال

سنتنیال پارک یا پارک صدسالگی، یک پارک عمومی با وسعت 200 هکتار در حومه شرقی سیدنی می باشد. بنای یادبود فدراسیون در این پارک قرار دارد.

 

 

  • پارک کوئینز

این پارک با وسعت 26 هکتار در شرق سیدنی قرار دارد و از سه طرف با خانه هایی احاطه شده که برخی از آنها متعلق به دوران ملکه ویکتوریا (1901-1837) است.

 

 

  •  پارک مور

این پارک با وسعت 115 هکتار در جنوب شرق مرکز تجاری شهر قرار گرفته و زمین مسابقات کریکت، استادیوم فوتبال در این پارک قرار دارد.

 

 

باغ چینی دوستی (فرندشیپ)

این باغ در نزدیکی محله چینی ها قرار دارد و نماد فرهنگ و سنت چینی می باشد. این باغ همچنین به عنوان نماد پیوند بین چین و استرالیا، باغ فرندشیپ (دوستی) نام گرفته است. دیوار اژدها، استخر گل های نیلوفر و چایخانه سنتی از دیدینی های این پارک است.

 

 

آکواریوم سیدنی

این آکواریوم در بخش شرقی دارلینگ هاربر قرار دارد و با نگهداری بیش از 650 هزار گونه و 6000 هزار ماهی و سایر موجودات دریایی یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیاست. بخشی از جاذبه های آن شامل دنیای زیر آب، تونل شیشه ای که در آن کوسه های در بالای سر بازدیدکنندگان شنا می کنند، می باشد.

 

 

دنیای وحش سیدنی

این مجموعه در سال 2006 در کنار آکوریوم سیدنی افتتاح شد و جایزه بهترین مکان گردشگری را در سال 2007 از آن خود کرد. کوالاها، کانگروها، انواع حیوانات جنگل های بارانی و بزرگترین کروکودیل دنیا از دیدیی های این پارک هستند.

 

تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1222
 بازدید امروز : 40
 کل بازدید : 73657
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.3750
ساعت