صفحه اصلی > آشنایی با استرالیا > شهر سیدنی > موزه ها 
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
پیوندهای ایران

حضرت رضا(عليه السلام) به اصحاب خود فرمود: بر شما باد به اسلحه پيامبران، گفته شد: اسلحه پيامبران چيست؟ فرمود: دعا.
موزه ها

موزه استرالیایی

این موزه در سال 1845 تأسیس شده و دارای یک مرکز تحقیقاتی نیز می باشد. بدن تاکسی- دِرمی شده برخی از حیوانات بومی استرالیا، اسکلت خزندگان، آثار هنری بومیان و ... به نمایش گذاشته شده است.

 

 

موزه دریانوردی استرالیا

موزه دریانوردی در سال 1991 افتتاح گردید. این موزه در قسمت غربی بندر دارلینگ واقع شده است. در این موزه تاریخ دریانوردی استرالیا و چگونگی ارتباط زندگی مردم استرالیا با فعالیت های دریایی به نمایش درآمده است. در میان کشتی ها و قایق ها می توان به مدلی از کشتی کاپیتان کوک به نام اندیور اشاره کرد. در این موزه، دیواری به نام دیوار خوشامد وجود دارد که افراد می توان با پرداخت 105 دلار نام بستگان خود را که به استرالیا مهاجرت کرده اند، بر روی این دیوار برنزی حک کنند.

 

 

موزه پاورهاوس

این موزه بیش از 125 سال قدمت دارد و اغلب از آن به عنوان موزه ای علمی یاد می شود. ساختمان اصلی این موزه در گذشته موتورخانه ترامواهای برقی بوده و معروف شدن آن به پاورهاوس به همین دلیل است. قدیمی ترین موتور گردشی بخار جهان ساخت سال 1785 و اولین لوکوموتیو بخار ساخت 1854 که در نیوساوت ویلز شروع به کار کرد از جاذبه های این موزه به شمار می آید. یکی از معروف ترین دیدنی های این موزه، مدلی از ساعت نجومی استراسبورگ است که اصل آن در کلیسای نتردام فرانسه قرار دارد. اما این مدل در سال 1887 توسط ساعت ساز 25 ساله اهل سیدنی به نام ریچارد اسمیت، بدون دیدن ساعت اصلی و تنها بر اساس نوشته ای مختصر در مورد چگونگی کارکرد آن، ساخته شده است.

 

 

موزه هنرهای معاصر

این موزه به جمع آوری، نمایش و معرفی آثار هنری معاصر از استرالیا و سراسر جهان می پردازد. هزینه تأسیس این موزه توسط نقاش معروف استرالیایی به نام جان پاور و اختصاص ارثیه اش به ارتقاء هنرهای تجسمی استرالیا، تأمین شده است.

 

 

موزه سیدنی

این موزه در واقع در محل خانه اولین فرماندار نیوساوت ویلز به نام آرتور فلیپ ساخته شده است. آثار هنرمندان سیدنی، از سال 1788 تا کنون، پخش فیلم هایی درباره تاریخچه شهر و دورانی که سیدنی به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمین کشور انگلستان استفاده می شد، بخش های مختلفی از این نمایشگاه هستند.

 

 

موزه مک لی

این موزه یکی از مهمترین موزه های تاریخ طبیعی استرالیا به شمار می آید و بخش های اصلی آن شامل حشره شناسی، قوم شناسی، وسایل علمی و تصاویر تاریخی است. مجموعه های این موزه بسیار نادر بوده و عمدتاً توسط خانواده مک لی گردآوری شده اند.

 

 

خانه فرماندار

اقامتگاه رسمی فرماندار استرالیاست که در مجاورت خانه نخست وزیر قرار دارد. در حال حاضر از مهمانان رسمی کشور مانند خاندان سلطنتی، رؤسای جمهور و پاپ در این مکان پذیرایی می شود.

 

 

هاید پارک باراکس

این ساختمان در سال 1819 برای پسران و مردان بی سرپناه، ساخته شد. معمار این ساختمان فرانسیس گرین­وی خود یکی از این بی سرپناهان بود. در سال 1848 بخش مربوط به نگهداری زنان نیز به این بنا اضافه شد. این ساختمان یکی از یازده بنای اسکان مهاجران بی سر پناه در استرالیاست که در سال 2010 به صورت یک مجموعه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

 

 
 
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1190
 بازدید امروز : 12
 کل بازدید : 74795
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0625
ساعت